2009 yılında Samet Karaçam ın genç bir girişimci olarak perakende sektöründe temellerini attığı Villegrup, günümüzde bünyesinde bulundurduğu 3 şirket, 6 marka, 400 den fazla ürün çeşidi, ürünlerinin satıldığı 100 den fazla nokta ve 20 den fazla çalışanıyla perakende, kozmetik, sağlık, hijyen, e-ticaret ve hizmet sektörlerinde sağlıklı büyümesini devam ettiriyor.

Kendine ait markalarla oluşturduğu zengin ürün çeşitliliğini, perakende sektöründen gelen tecrübesiyle birleştirip, girişimcilere de birbirinden farklı modellerde iş imkanları sunan villegrup adeta kendine ait yeni bir saha oluşturmuş durumdadır.

2013 yılının sonuna doğru ülke sınırlarını aşan bu modeller 2014 başından ile beraber USA, Sudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerde faaliyete başlamış ve Villegrup’u sadece yurt içinde değil uluslararası kulvarda da bir oyuncu olma durumuna getirmiştir.

Kısa sürede elde edilen bu denli büyük başarılarda villegrup için olmazsa olmaz bazı değerlerin izleri mevcuttur.

İnsan Kaynakları; Villegrup en değerli varlığı olarak gördüğü insan kaynaklarını, onlarla tesis ettiği karşılıklı güven, saygı ve sevgi ile her geçen gün geliştirmekte. Çalışanlarına sunduğu fırsat eşitliği, katılımcı ve işbirlikçi yapılar elde edilen başarıların temelini oluşturmaktadır.

Çevre Bilinci; Villegrup, tüm faaliyet alanlarında, müşterilerinin tüketimine sunduğu ürünlerinin tamamında çevreyi ve doğayı koruma bilincini en üst seviyede tutmaktadır.

İstişare; Villegrup, yönetim kurulunca oluşturulan istişare kuruluna sahasının uzmanlarını ve profesyonellerini dahil etmede hep cüretkar ve karşılıklı ortak akıl oluşturmada hep öncü durumdadır.

Müşteri Memnuniyeti; Bayileri de dahil olmak üzere tüm partnerleri ve müşterilerini “onlar varsa bizde varız” anlayışı ile konumlandıran Villegrup, müşteri memnuniyetini iş planlarının ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir.

Bu günlere, yasal ve hukuksal tüm gereklilikler ve etik kurallar çerçevesinde gelen Villegrup bundan sonra da taviz vermeyeceği bu değerler üzerinde geleceğini inşa etmeye devam edecektir.